7.7 C
Brno
Neděle, 2 dubna, 2023
DomůMagazín zajímavostíDPB nakoupí nové tramvaje, prvních 20 má přijít do konce roku 2023

DPB nakoupí nové tramvaje, prvních 20 má přijít do konce roku 2023

Dopravní podnik Bratislava (DPB) podepsal rámcovou smlouvu na nákup nových stejnosměrných tramvají. V nejbližších dnech by měl městský dopravce zadat výrobci objednávku na prvních 20 z nich. Dodány by měly být do konce roku 2023. TASR o tom informoval mluvčí DPB Martin Chlebovec. Obnova vozového parku souvisí také s prodloužením tramvajové tratě v Petržalce.

Na základě výsledku veřejných zakázek půjde o stejnosměrné tramvaje Škoda ForCity Plus 29T3 o délce více než 32 metrů a s kapacitou minimálně 240 cestujících. „Cestující se brzy odvezou dalšími moderními tramvajemi, které jsou jim z provozu už dobře známy. Do výbavy však dostanou nové prvky, čímž posuneme cestování MHD opět na vyšší level,“ konstatoval předseda představenstva DPB Martin Rybanský.

Oproti stejným tramvajím, dodávaným v letech 2015 a 2016, bude karoserie vozů tužší a světla budou nahrazena za plně ledková. Tramvaje budou mít klimatizaci, informační systém s přestupy v reálném čase, barevné venkovní displeje, nový kamerový systém, systém automatického počítání cestujících (APC), WiFi či USB nabíječky. Okna budou mít tónovaná skla se sluneční ochranou. Po jejich zařazení do provozu budou již dvě třetiny vypravovaných tramvají v hlavním městě nízkopodlažní.

Dopravnímu podniku dodá nové tramvaje společnost ŠKODA Transportation. Jejich nákup je financován z eurofondů, na jejichž poskytnutí podepsal loni DPB s Ministerstvem dopravy a výstavby SR smlouvy o poskytnutí nenávratného finančního příspěvku.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články