7.7 C
Brno
Neděle, 2 dubna, 2023
DomůFinanceVálka na Ukrajině ochromila Volkswagen. Automobilka přerušila výrobu

Válka na Ukrajině ochromila Volkswagen. Automobilka přerušila výrobu

Nedostatek polovodičů, jakož i výpadek dodávek pro konflikt na Ukrajině způsobily zastavení výroby bratislavského Volkswagenu. Jak pro agenturu SITA potvrdila mluvčí automobilky Lucia Kovarovič Makayová, začátkem tohoto týdne, v pondělí a úterý, je přerušena výroba ve všech segmentech.

Zuzana Čaputová na návštěvě Volkswagenu
„Výrobní plán se průběžně přizpůsobuje v závislosti na dostupnosti dílů. Důvodem je přetrvávající dlouhodobý celosvětový nedostatek polovodičů v důsledku pandemie koronaviru v kombinaci s částečným výpadkem dodávek některých dílů v souvislosti s děním na Ukrajině,“ objasnila.

Jak dodala, Volkswagen Slovakia situaci nadále pečlivě sleduje a průběžně vyhodnocuje. „Koncernový nákup je v intenzivním kontaktu s postiženými dodavateli a prověřuje alternativní řešení,“ uvedla.

Dodávky vzácného plynu z Oděsy a Mariupolu zkolabovaly. Co to znamená pro auta či počítače?
Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roce 1991 jako společnost se stovkou zaměstnanců v areálu bývalých Bratislavských automobilových závodů. Německá automobilka u nás během třiceti let investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila více než 6 milionů vozů. Kromě aut vyrábí na Slovensku převodovky, komponenty pro převodovky a podvozky, jakož i zařízení používaná při výrobě vozidel.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články