7.7 C
Brno
Neděle, 2 dubna, 2023
DomůRady a NávodyKrásné a zářivé vlasy pomocí stravy. Jídla, která se vyplatí mít na...

Krásné a zářivé vlasy pomocí stravy. Jídla, která se vyplatí mít na talíři

Krásné vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Neustálý zápas o vhodný šampon či doplněk stravy může nakonec vyhrát správné složení stravy. Krásné, pevné, lesklé a zářivé vlasy lze totiž podpořit právě zevnitř. Správná strava hraje důležitější roli než výběr šamponu.

Borůvky
Mají mnoho pozitivních vlastností a na tělo ovlivňují z každého pohledu pozitivně. Pokud ovšem chcete poutat pohledy i vlasy, určitě si dopřejte toto bobulové ovoce na denní bázi. Borůvky jsou totiž tak malé balíčky zdraví. Antioxidanty pomáhají udržovat kolagen v těle, což vede ke zdravému růstu vlasů. Kolagen je důležitý pro strukturu vlasů a vitamín C pomáhá tělu absorbovat železo, což je základní minerál pro růst a zdraví vlasů.

Vajíčka
Účinné jsou při konzumování i jako součást balzámů na vlasy. Vajíčka obsahují biotin, druh vitamínu B, který pozitivně přispívá k růstu a pevnosti vlasů. Obsahují také vitamín D, který nejenže zlepšuje náladu, ale pomáhá vlasům houstnout. Pokud máte vlasy řídké, určitě přidejte do jídelníčku vajíčka. Vaječné žloutky lze dokonce plnohodnotně použít také jako vlasovou masku, která okamžitě posílí zdraví vašich vlasů.

Brokolice
Je plná dobrých věcí, jako je zinek, vápník a kyselina listová. Tyto všechny prvky přispívají ke zdravým vlasům. Zkuste si brokolici uvařit nebo opražit bez velkého množství oleje, aby se zachovalo co nejvíce živin během procesu přípravy. Ideální je také příprava v páře.

Paprika
Málokdo o ní ví, že je to plodina číslo jedna, pokud jde o podporu vlasů. Paprika pomáhá zdraví vlasů tím, že zlepší krevní oběh v pokožce hlavy, což stimuluje jejich růst. Současně prospívá také ke zdraví samotné pokožky na hlavě, takže pokud trpíte lupy, více papriky může i tento kosmetický problém hravě vyřešit.

Vrabčák, mini-bob či pixie – krátké účesy jsou zpět jako obrovský hit! Toto je 9 hvězd, které vás inspirují
Banány
Jsou skvělé při dietách, pro podporu růstu svalů i vlasů. Toto ovoce obsahuje zvlhčující složky pro pokožku hlavy, a tím podporuje vhodné prostředí pro vlasové folikuly a snižuje výskyt lupů. Jejich velké množství vitamínů v banánu také zlepšuje elasticitu vlasů, což nám pomáhá řešit ty otravné roztřepené konečky.

Batáty
Aby vlasy získaly krásný a přirozený lesk, zkuste vyměnit běžné brambory za sladké. Batáty obsahují vitamín A, i omega-3 mastné kyseliny. Obě látky vyživují kořínky vlasů a zajistí přirozenou tvorbu mazu i zdraví pokožky na hlavě.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články