7.7 C
Brno
Neděle, 2 dubna, 2023
DomůRady a NávodySouboj VeePN a OVPN: Kdo má lepší hodnocení

Souboj VeePN a OVPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká VPN nabízí více funkcí, VeePN, nebo si předplatit OVPN? Porovnali jsme obě VPN, obodovali je a skóre je 8,6/10 – 7/10.

Rychlost VeePN proti OVPN, kdo lépe sviští?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o VeePN a OVPN.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 77 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 119 Mb/s. VeePN je o 42 Mb/s pomalejší než OVPN.

Průměrný upload u VeePN je 87 Mb/s. OVPN dosáhla rychlosti 121 Mb/s, v důsledku čehož je o 34 Mb/s rychlejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 12 ms. OVPN skript odhalil 17 ms. U rychlosti odezvy je menší hodnota výhodnější, takže VeePN ve srovnání byla 5 ms horší.

Bodový součet VeePN vs. OVPN zatím je 7 /10 – 7/10.

Umí VeePN přehrávat Netflix?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, VeePN to umí. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, OVPN Netflix odblokovat umí.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž OVPN takovou schopnost má. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube zvládá.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a Tor. Třeba taková VeePN poskytuje ochranu před DNS únikem a OVPN například nenabízí white list.

Ve srovnání funkcí je skóre 10 /10 vs. 9/10.

Jak je na tom VeePN v počtu serverů a zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, VeePN nabízí 2 500 serverů, v aplikaci OVPN jsme se dopočítali 90 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 2410 víc .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u OVPN v době psaní článku byl 19. Druhá porovnávaná VPN nabízí 56, o 37 víc. V této disciplíně tedy vítězí .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých VeePN připojí 10. OVPN povolí současně připojit 4 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku srovnání VPN.

Jak platformy nabízí VeePN a které zvládá OVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, VeePN umí systém Android a pokrývá zařízení s operačním systémem iOS. OVPN iPhone zabezpečí, Android OS umí bez problémů krýt.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. VeePN má domov v Panamě. Provozovatel druhé VPN má kořeny ve Švédsku.

Služba VeePN není k mání v češtině, OVPN česky taky není.

Ve známkování platforem dosáhla VeePN známky 10/10 a OVPN získává hodnocení 7/10.

Předplatné VeePN versus OVPN

OVPN lze mít od 123 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již za 41 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 6/10 pro první, respektive 2 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články